ZDRAVÉ LINECKÉ CUKROVÍ
  
  

Linecké cukroví je klasika, která se peče nejen na Vánoce a při přípravě těsta by se měl dodržovat poměr mouky, tuku a cukru 3 : 2 : 1. Dalo by se tedy upéct jednoduše z 300 g mouky, 200 g cukru a 100 g másla. Dalším krokem ke zdravější variantě by bylo hlídání si kvality vstupních surovin popřípadě nahrazení pšeničné bílé mouky moukou celozrnnou špaldovou, nahrazení bílého cukru přírodními sladidly a zvýšená pozornost při výběru másla.

Co budete potřebovat?
Ingredience
  • 90 g blanšírovaných mandlí
  • 240 g špaldové (celozrnné) mouky
  • 170 g změklého másla
  • 90 g kokosového cukru
  • 1 žloutek
Na závěr
  • domácí marmeláda/ zavařenina
  • mandlový protein na posypání přes jemné sítko
Koupit všechny

V tomto receptu na linecké cukroví je nahrazena ještě část mouky a část tuku mandlemi, které dodají těsto báječnou konzistenci, chuť, vůni, prostě ho doladí k dokonalosti nejen po chuťově stránce, ale i s těstem se pracuje velmi dobře. Není nutno neustále poprašovat vál hromadou mouky, stačí jen jednou a zlehka.

Nejprve opražte mandle v předehřáté troubě na 160 °C cca 10 minut dorůžova, nechte vychladnout a namelte nebo umixujte na mouku. Následně vypracujte všechny ingredience dohromady. Těsto následně zabalte do potravinářské folie a nechte odpočinout v lednici aspoň hodinu nebo přes noc. Po vyndání z lednice nechte znovu těsto chvíli při pokojové teplotě, aby bylo poddajné. Na lehce poprášené vále rozválejte těsto a vykrajujte tvary střídavě jedno s otvorem jedno bez. Pokládejte na plech vyložený pečícím papírem a pečte 6 minut na 180  °C. Po vychladnutí promažte marmeládou dle chuti, nejlepší jsou domácí, třeba šípková.

TIP! Pokud již chápete škodlivost bílého cukru, jistě se vám s ním nebude chtít zaprašovat linecké cukroví. Před slepením koleček tedy přes sítko místo cukru posypte mandlový protein. Výsledek vypadá skvěle a navíc obohatíte linecké cukroví o spektrum bílkovin.

                                                                        "love nature, love yourself"       

Kristýna Durasová

Miluji vaření, pečení a to vše z poctivých surovin. Vždy pro mě byl důležitý jejich původ a kvalita, proto nejradši používám naše produkty od NATU. Mám 5 letou dceru, která mi vždy asistuje a nadšení pro zdravý životní styl se mnou sdílí od malička. Firma NATU má pro mě hluboký význam. Na jejím vzniku jsem se podílela již od začátku ve spolupráci se svým přítelem a partnerem Standou a ostatními z týmu. NATU je pro mě způsob předávání všeho co jsem se za posledních pár let naučila. Kromě NATU se věnuji výživovému poradenství, lektorování a józe. 

Musíte být registrováni

Klikněte zde pro registraci