5 TOP zelených superpotravin na jarní očistu!
  
  

Jaro u nás začíná 20. března jarní rovnodenností a končí 21. června letním slunovratem. Je to nejvhodnější období pro očistu těla i mysli. Podle čínské medicíny je lidský organismus úzce propojený s přírodou a tímto dnem pro něj začíná nový biologický rok neboli cyklus. Největší pozornost by se měla věnovat očistě jater, která slouží pro zpracování živin a jsou považována za detoxikační centrum lidského organismu.

Co tu najdete?
 • Jaké superpotraviny doporučujeme na jaro
 • Proč je očista organismu důležitá
 • Tipy, jak udržet játra v kondici
Koupit všechny

Jeďte na zelenou!

Nejen při očistě jater mají velký význam zelené potraviny bohaté na chlorofyl, který nejenže podporuje tvorbu krve ale má i dezinfekční a protizánětlivé účinky. Na jaře doporučujeme zvýšit konzumaci zelených Superpotravin v prášku a čerstvých bylinek (pažitka, pórek, medvědí česnek).

5 zelených superpotravin na jaro

 1. MLADÝ JEČMEN

Pravidelná konzumace osvěžujícího nápoje z mladého ječmene zejména po ránu na lačno pomáhá udržovat acidobazickou rovnováhu. Zabraňuje překyselení organismu a následnému vzniku civilizačních chorob. Dodává tělu celé spektrum vitamínů a minerálních látek a pomáhá při detoxikaci. Jednoduše smíchejte prášek s vodou nebo přidejte do oblíbeného nápoje.

TIP: Vyzkoušejte naší Superkaši Zelený ječmen

 1. PAMPELIŠKA

Pampeliška neboli smetánka lékařská a její účinky na zdraví neprávem upadly v zapomnění. Nápoj připravený smícháním vody s práškem z listů pampelišky příznivě působí na játra a podporuje jejich funkci a detoxikaci celého těla. Pravidelná konzumace nápoje z listů pampelišky omezuje chuť na sladké a podporuje hubnutí. Pokud máte v plánu zahájit odtučňovací kúru a celkové pročištění těla, pampeliška je jasná volba.

 1. KOPŘIVA

Prášek z kopřivy je velmi vhodný k jarní očistě. Můžete si z něj připravit smoothie, lahodný čaj nebo ho přidat do omáčky nebo polévky. Kopřiva je podobně jako pampeliška silný antioxidant, čistí krev, podporuje obranyschopnost a účinně vyživuje pokožku, nehty, vlasy a klouby.

 1. MORINGA

Tento zelený poklad z přírody je velmi populární superpotravina. Jedná se o prášek ze sušených listů “jedlého stromu”, který je velmi oblíbený nejen mezi sportovci. Dodává energii, podporuje metabolismus, hubnutí a snižuje hladinu cukru v krvi. Mimo jiné působí pozitivně na psychiku. Lehce štiplavou chuť moringy si můžete vychutnat samotnou smícháním prášku s vodou nebo v kombinaci s pár kapkami šťávy z limetky a lístky máty.

 1. CHLORELLA

Sladkovodní jednobunečná řasa chlorella bohatá na živiny a bílkoviny má velmi silné detoxikační účinky. Podporuje funkci jater a trávení. Chlorella má schopnost na sebe vázat těžké kovy a odpadní látky a vyloučit je z těla ven. Díky obsahu chlorellového růstového faktoru CGF podporuje regeneraci tkání, takže je vhodná i pro sportovce.

TIP: Vyzkoušejte kombinaci chlorelly se spirulinou! Doplňují se nejen chuťově, ale i po výživové stránce a svými účinky.

Proč je očista organismu důležitá?

Toxiny, zplodiny metabolismu a odpadní látky se celoročně usazují v našem organismu zejména v tlustém střevě a nedávají tak prostor pro vstřebávání a metabolismus živin z potravy. Důsledkem může být únava, nespavost, deprese, stres, přejídání, nechuť k jídlu, špatná pleť, zhoršená kvalita vlasů, nehtů  a zpomalený metabolismus.

TIPY na závěr, jak udržet játra v kondici:

 1. Nehněvejte se, játra nemají rády hněv a tlak vyvolaný vnější silou!

 2. Dbejte na správné složení jídelníčku. Kvalitní a vyvážená strava je klíčem k úspěchu.

 3. Pečujte o své duševní a fyzické zdraví vhodným cvičením. Nezapomínejte na pravidelný pohyb.

                                                                                         "love nature, love yourself"

Kristýna Durasová

Miluji vaření, pečení a to vše z poctivých surovin. Vždy pro mě byl důležitý jejich původ a kvalita, proto nejradši používám naše produkty od NATU. Mám 5 letou dceru, která mi vždy asistuje a nadšení pro zdravý životní styl se mnou sdílí od malička. Firma NATU má pro mě hluboký význam. Na jejím vzniku jsem se podílela již od začátku ve spolupráci se svým přítelem a partnerem Standou a ostatními z týmu. NATU je pro mě způsob předávání všeho co jsem se za posledních pár let naučila. Kromě NATU se věnuji výživovému poradenství, lektorování a józe. 

Musíte být registrováni

Klikněte zde pro registraci