Vlašské ořechy 100g

Vlašský ořech je plod ořešáku královského, který je geograficky rozšířen po celém světě. Má specifickou příjemně nahořklou chuť. Jedná se o nutričně bohatou pochoutku.

Více informací

02.01.0026Skladem


49 Kč s DPH

  • natural
  • vegan

Více informací

Vlašský ořech, původem ze střední Asie, je plod ořešáku královského plodícího od 4. nebo 12. roku života.

Jedná se o velice výživnou pochoutku bohatou na kvalitní rostlinné tuky. V porovnání s ostatními ořechy mají nízký obsah sacharidů (přibližně 14 g/100 g). 

Vlašské ořechy díky vysokému obsahu tuků snadno žluknou. Proto je důležité je skladovat v temnu a v dobře uzavřeném obalu nebo nádobě.

Body výhod

  • kvalitní rostlinné tuky

Využití
 

Vlašské ořechy se dají konzumovat přímo, nebo se mohou tepelně upravit pro zvýraznění chuti. Hodí se skvěle do sladkého pečiva, sladkých krémů, domácího müsli, salátů na dochucení cereálních kaší. V kombinaci s kozím sýrem nebo nivou jsou fantastické. Mají široké využití v RAW kuchyni. Z vlašských ořechů se také lisuje olej, vyrábí se mouka a rostlinné mléko.

Věděli jste, že?

Jádro vlašského ořechu připomíná svým tvarem lidský mozek. Možná právě z tohoto důvodu byly ořechy považovány za výživu pro mozek. Podle keltských legend je ořech symbolem koncentrované moudrosti.

Složení: 100% jádra vlašských ořechů. Může obsahovat stopy jiných skořápkových plodů.

Nutriční údaje

Energetická hodnota2738 kJ / 654 kcal
tuky65 g
- z toho nasycené mastné kyseliny6 g
sacharidy13,7 g
- z toho cukry2,6 g
bílkoviny15 g
vláknina6,7 g
sůl0 g

Viewed products

30 dalších produktů ve stejné kategorii: