Mladý ječmen BIO prášek 80g

Dejte si zelený koktejl, plný vitamínů a chlorofylu. Mladý ječmen je komplexním zdrojem vitamínů a minerálních doplňků z přírodního zdroje. Najdeme v něm nadměrné množství vitamínů řady B, kyselinu listovou a vitamíny C, E a K. Obsažený chlorofyl podporuje tvorbu hemoglobinu.

Více informací

02.10.0011Skladem


155 Kč s DPH

  • bez lepku
  • bez přidaného cukru
  • BIO
  • bez laktózy
  • RAW
  • bez SO2
  • vegan

Více informací

Ječmen setý je jednou z nejčastěji pěstovaných obilovin, v tomto případě se ale nepoužívá na výrobu mouky, ale ještě jako malá zelená rostlinka se seče a lisuje se z něho extrakt, z které se posléze vyrábí prášek. Sklízí se tak v době, kdy má největší obsah zdraví prospěšných látek. Pochází z ekologického zemědělství, takže neobsahuje žádné chemikálie ani pesticidy.

Body výhod

  • komplexní zdroj vitamínů a minerálních látek
  • vysoké množství vitamínů skupiny B

TIPY
 

Mladý ječmen je k dostání v prášku. Zelený jemný prášek můžeme rozmíchat ve vodě či ovocné šťávě a nebo použít do smoothie. Krom toho si z něho můžeme udělat i obklady pro vnější použití. Prášek konzumujeme minimálně 30 minut před jídlem, ideálně 3x denně kávovou lžičku rozmíchanou ve 2-3 dcl tekutin.

Věděli jste že?

Mladý ječmen je zelený elixír mládí a zdraví. Obsahuje řadu vitamínů, minerálních látek a dalších hodnotných složek, jako je například 18 druhů aminokyselin. Z vitamínů to jsou ty skupiny B, vitamín C, K, E a betakaroten. Z minerálních látek ječmen obsahuje draslík, vápník (větší obsah než kravské mléko), železo (více než špenát), fosfor či hořčík. Krom toho v něm najdeme zelené barvivo chlorofyl, který umožňuje provádět rostlině fotosyntézu. Celkově je mladý ječmen dobrý pro posilnění nervového systému, imunity, zlepšení metabolismu, ale pomáhá i lepší psychické pohodě. Chlorofyl má navíc silné protizánětlivé účinky. Příznivě působí i na stav srdce, cév či tvorbu krve. Rovněž chrání organismus před překyselením a působí jako antioxidant, tedy chrání tělo před volnými radikály a předčasným stárnutím.

Alergeny: Neobsahuje

Země původu: Rakousko

Složení: Mladý ječmen

Nutriční údaje

Energetická hodnota1364 kJ / 326 kcal
tuky4,1 g
- z toho nasycené mastné kyseliny0 g
sacharidy41 g
- z toho cukry24 g
bílkoviny28 g
sůl4,5 g

Viewed products

1 další produkt ve stejné kategorii: