LETOS VÁNOCE JINAK!
  
  

Venku přituhuje, nákupní horečka stoupá a domem se rozléhá vůně vánočního cukroví. Přibývají nejen zářivé ozdoby na průčelích domů, ale také pohádky v televizi. Blíží se jedno z nejkrásnějších období celého roku, které lidé oslavují těmi nejrůznějšími způsoby. Co však má naprostá většina těchto oslav společného jsou nepříjemné následky. Přestože by se mělo jednat o období rodinné pohody a klidu, Vánoce často bývají pravým opakem.

Co tu najdete?
Co se dozvíte
  • Jak péct zdravé cukroví
  • Jak zvládat předvánoční stres
  • Tipy na dárek
Koupit všechny

Generální úklid, nakupování dárků, pečení cukroví a všelijaké ostatní přípravy mohou způsobit nepříjemný stres, který našemu psychickému ani fyzickému zdraví rozhodně nepřidá. Přehnaná konzumace cukru navíc obvykle vyústí v přebytečná kila navíc a zdravotní komplikace k tomu, které se nemusí projevit ihned. Co takhle to vyzkoušet letos jinak? V klidu, bez stresu, a když už cukroví, tak zdravou formou! Máme pro vás několik tipů, jak si Vánoce užít a do nového roku vstoupit odpočatí a svěží.

ZDRAVÉ PEČENÍ CUKROVÍ

  1. Vynechte při pečení klasickou bílou moukou a nahraďte ji zdravější variatnou (mandlovou, kokosovou, pohankovou či jáhlovou), nebo

  2. Nahraďte část mouky superpotravinami! Superpotraviny jako je karob, mesquite nebo maca skvěle chutnají, dodají cukroví barvu a mají neocenitelné benefity na naše zdraví.

  3. Používejte při pečení zdravé tuky. Při výběru másla dbejte na kvalitu a místo margarínů zvolte kvalitní farmářské máslo, kokosový olej či ořechové krémy. Část mouky můžete také nahradit mletými ořechy.

  4. Zapomeňte na bílý cukr! Jedná se o prázdné kalorie a tělu se s příjmem bílého cukru nedostává živiny potřebných ke správnému chodu. Namísto bílého cukru použijte kokosový nebo palmový, které jsou plné živin a cukroví dodají příjemnou chuť.

  5. Vyzkoušejte RAW cukroví z datlí, mletých oříšků a superpotravinových prášků. Ideální pro přípravu jsou datle medjool, které jsou lépe zpracovatelné než klasické datle a nemusí se namáčet.

KLIDNÉ VÁNOCE S ASHWAGANDHOU

Ayurvédská rostlina ashwagandha neboli indický ženšen je jeden z velmi účinných adaptogenů, který podporuje duševní pohodu. Adaptogeny jsou rostlinné látky, které, jak už název napovídá, pomáhají adaptovat se a odolávat vnějším nepříznivým podmínkám, jako je například stres. Kombinace jejich účinných látek pozitivně ovlivňuje všechny systémy v našem těle. Prožijte letos klidné Vánoce s ashwagandhou! Přidat si ji můžete do jakéhokoliv nápoje, do těsta při pečení cukroví nebo konzumovat rozmíchanou ve vodě.

NEZAPOMÍNEJTE NA POHYB

Každoroční bohatý program v televizi nás nutí zamrznout v křesle. Pohádky k Vánocům neodmyslitelně patří, ale nezapomínejte posedávání na gauči prokládat pohybem. Teple se oblečte, připravte si horký čaj s sebou do termoláhve nebo kávu do termohrnku a vyražte na delší procházku do přírody.

DÁRKY

Pokud vás nakupování dárků nebaví a nemáte na to čas, nezoufejte! Máme v nabídce dárkové koše, které si můžete přijít vyzvednout do naší nově otevřené výdejny v Holešovicích a dárkové poukazy, kterými uděláte radost úplně každému. Hodnotu dárkového poukazu si můžete zvolit sami a obdarovaný si může v klidu udělat nákup podle sebe.

Pokud na dárky čas máte, nekupujte zbytečnosti, které nikomu radost neudělají. Dejte průchod fantazii a vyzkoušejte letos například vlastnoruční výrobu dárku. Nakupte si zásobu oříšků, sušené ovoce a velkou uzavíratelnou sklenici. Navrstvěte několik druhů sušeného ovoce a oříšků a vytvořte tak krásný a praktický dárek!

Máte nějaké TIPY, jak prožít vánoce JINAK? Napište nám, nebo s námi sdílejte vaše příspěvky na sociálních sítích. Ať už jsou vaše rozhodnutí jakákoliv, přejeme vám krásné, klidné a příjemné prožití svátků bez negativních následků.

                                                                                                     "love nature, love yourself"     

Kristýna Durasová

Miluji vaření, pečení a to vše z poctivých surovin. Vždy pro mě byl důležitý jejich původ a kvalita, proto nejradši používám naše produkty od NATU. Mám 5 letou dceru, která mi vždy asistuje a nadšení pro zdravý životní styl se mnou sdílí od malička. Firma NATU má pro mě hluboký význam. Na jejím vzniku jsem se podílela již od začátku ve spolupráci se svým přítelem a partnerem Standou a ostatními z týmu. NATU je pro mě způsob předávání všeho co jsem se za posledních pár let naučila. Kromě NATU se věnuji výživovému poradenství, lektorování a józe. 

Musíte být registrováni

Klikněte zde pro registraci