Vanilkové rohlíčky z pohankové mouky
  
  

Vanilkové rohlíčky neodmyslitelně patří k Vánocům a podtrhují úžasnou vánoční atmosféru po všech stránkách. Jejich vůně a chuť jsou tak specifické, že se řadí mezi nejoblíbenější vánoční cukroví. V základních receptech na vanilkové rohlíčky se používá hromada bílého cukru a mouky. My jsme se vám letos rozhodli představit mnohem snesitelnější variantu, na které si můžete pochutnávat bez jakýchkoliv výčitek! Tajemstvím je březový moučkový cukr neboli xylitol, který je vhodný i pro diabetiky! Místo klasické pšeničné mouky jsme v receptu nahradili mouku 100% pohankovou mouku.

Co budete potřebovat?
Suroviny
  • 280 g pohankové mouky
  • 200 g kvalitního másla pokojové teploty
  • 80 g březového cukru moučka + extra na obalení
  • 120 g mletých lískových ořechů
  • 1 sáček vanilkového cukru
Koupit všechny

Postup:

Všechny ingredience zpracujeme a vytvoříme hmotu, ze které tvoříme rohlíčky, které pokládáme na plech vyložený pečícím papírem. Pečeme na 160°C 15 minut. Krátce po upečení rohlíčky obalujeme v xylitolu a skládáme do krabice na cukroví. 

Těsto doporučujeme nechat uležet přes noc v lednici, ale není to nutností. Z použitého množství surovin připravíte 3 plechy rohlíčků práce vám zabere 40 minut.

                                                                                                 "love nature, love yourself"

Kristýna Durasová

Miluji vaření, pečení a to vše z poctivých surovin. Vždy pro mě byl důležitý jejich původ a kvalita, proto nejradši používám naše produkty od NATU. Mám 5 letou dceru, která mi vždy asistuje a nadšení pro zdravý životní styl se mnou sdílí od malička. Firma NATU má pro mě hluboký význam. Na jejím vzniku jsem se podílela již od začátku ve spolupráci se svým přítelem a partnerem Standou a ostatními z týmu. NATU je pro mě způsob předávání všeho co jsem se za posledních pár let naučila. Kromě NATU se věnuji výživovému poradenství, lektorování a józe. 

Musíte být registrováni

Klikněte zde pro registraci